DS2400108000G
Mfr.Part #
DS2400108000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Package/Case
Datasheet
DS2400108000G
Description
TERM BLK MIDDLE 1POS 25.0MM GRAY
Stock
759
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Specialized
Current - IEC :
18 A
Current - UL :
10 A
Features :
Flange
Housing Color :
Gray
Mounting Type :
Direct Mount
Number of Levels :
1
Number of Positions :
1
Product Status :
Active
Terminal - Width :
25.0mm
Termination Style :
Spring Cage
Type :
Middle
Voltage - IEC :
400 V
Voltage - UL :
300 V